Dupa saptamani de cercetari si investigatii, Alexander Bortnikov, directorul FSB, a admis ca s-au descoperit urme de produse explozive in resturile aeronavei, concluzionand ca aceasta a fost doborata.
Este ceea ce experti occidentali au afirmat la cateva zile dupa tragedie, insa rusii au evitat sa admita acest lucru pana acum.
Avem asadar un nou act terorist de o cruzime incredibila, peste 200 de oameni fiind omorati de dementii care isi inchipuie ca astfel lupta pentru cine stie ce cauza religioasa sau de orice alta natura.
Eu unul nu pun botul la asta,inchipuițivă un amărît de jihadist intrînd liber in aeroport și necontrolat ‘plantînd’ bomba și plecînd cum a venit,aici sa lucrat cu finețe.
@Jap
„”botul” poti sa-l pui in alta parte, desi ne gadila nu ne suparam. Amaratul tau de jihadist poate lucra demult pe respectivul aeroport avand acces nelimitat, chiar el verifica poate pe altii. Stii ca sunt si ”amarati” din acestia pe orice aeroport? Si ca sa fii atras ”dinco;o” e lesne pentru musulmani, noi crestinii judecam altfel, ei asa au fost crescuti-sa puna ”botul”.